Galata Taşımacılık ve Ticaret A.Ş olarak, yaşadığımız ülkeye, şehire, çevreye ve insanlara karşı sorumluluklarımız olduğu bilincine sahip bir anlayış ve ruh taşımaktayız. Bizlere göre, günlük hayatımızda şirketimize ve kendimize yatırım yaptığımız gibi sosyal ortamda da şartların iyileşmesi için yatırım yapmamız kaçınılmazdır.

Bu sebepten ötürü; her sene, Galata Taşımacılık ve Ticaret A.Ş olarak sosyal sorumluluk alanında başarılı faaliyetler gösteren kurum ve derneklere destek vermek suretiyle bu vazifemizi yerine getirmekteyiz ve yerine getirmeye devam edeceğiz. Çünkü hepimizin daha iyi şartlarda yaşamaya, daha iyi şartlarda eğitim almaya, daha iyi şartlarda çalışmaya ihtiyacı vardır...

Galata A.Ş Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Eğitim Sponsoru

Galata A.Ş. Sosyal Sorumluluk faaliyetleri kapsamında Türkiye'de mevcut kamu yararına çalışan muhtelif derneklerle işbirliği içerisindedir. Bu dernekler içerisinde en önemlilerinden biri , 1979 yılında çocuk köyleri kurmayı ve yaşatmayı amaç edinmiş olan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı'dır. Bu vakıf tarafından inşa edilmekte olan "Bolluca Çocuk Köyü" ilave projesi kapsamında Galata A.Ş. Olarak 1 sene boyunca her ay katkıda bulunarak bir çocuğun "Eğitim Sponsorluğu' nu karşılıyoruz. Destek olmak isteyenleri de "Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı" ile irtibata geçmeye davet ediyoruz.

Galata'dan Sanata Destek! İstanbul Resitalleri

Enrico Belli 13 Mayıs 2009 Çarşamba 20:00 MKM Enrico Belli, Giacomo Rossini Konservatuvarı'nda Franco Scala yönetiminde ilk eğitimini aldıktan sonra Imola Akademisi'nde Vladimir Ashkenazy, Lazar Berman, Maurizio Pollini gibi büyük ustalarla çalışarak Master derecesini tamamladı. Beethoven, Schubert ve Brahms'a odaklı ilk çalışmalarının ardından Dortmund'da Franz Schubert Yarışmasını kazandı. Halen Londra, Madrid, Milano, Münih, Paris ve Viyana'da resitallerini sürdürüyor.

Enrico Belli son yıllarda müzik çalışmalarını çağdaş müzik bestecilerinin eserlerini araştırmaya, güncel müzikle geleneksel repertuarı harmanlayan çalışmalara ayırdı. Giacinto Scelsi ile Girolamo Frescobaldi eserlerini birlikte çaldığı konserlerin yanısıra Janacek'in tüm solo eserlerini seslendirdiği turnelere, Gilberto Capelli'nin Frammetto Blu prömiyerine uzanan araştırıcı icracılığı, müzik çevrelerinde çok farklı ve çok özel bir yere konumlanmasına neden oldu.

Enrico Belli, son albümünde eşi Olivia Belli ile birlikte Belli Piano Duo imzası altında Igor Stravinsky'nin İlkbahar Ayini adlı yapıtının besteci tarafından dört el için uyarlanmış versiyonu ve Georg Crumb'ın Makrocosmos IV - Celestial Mechanics adlı eserini seslendirdi.

IKSV ve 1 tam 1 öğrenci kampanyası

Sanata duyarlı herkesi, kültürel etkinliklere katılma şansı bulamayan öğrencileri sanatla buluşturmaya çalıştıran bu projeye Bu yıl "1900 öğrenci" ile katkıda bulunmanın sevincini yaşıyoruz.!

Galata'dan TEMA Vakfı'na Destek!

Galata Taşımacılık olarak TEMA Vakfı'nın yürüttüğü azimli ve başarılı çalışmalara destek vererek, yeni nesillere sağlıklı bir dünya bırakmak için her türlü sosyal sorumluluk projesinde TEMA Vakfı’nın yanındayız. Geçtiğimiz yıllarda 45.000 meşe fidanı için bağış yaparak TEMA Vakfı’na destek olduk.

Darüşşafaka Cemiyeti

Galata Taşımacılık olarak "eşitliği" ne verdiğimiz destek dolayısıyla Darüşşafaka Cemiyeti tarafından Teşekkür Belgesine layık görülmenin sevincini yaşıyoruz.